Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. „Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w pięciu podkarpackich miastach, w tym m.in. w Rzeszowie odbędą się pikniki wojskowe.

Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie rozpocznie o godz. 9:00 uroczystą mszą w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Na godz. 13:00 zaplanowano piknik wojskowy w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Podczas pikniku działał będzie również mobilny punkt, w którym zainteresowani uzyskają informację m.in. o nowym rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Łoś na ulicach Rzeszowa. Nietypowa interwencja policjantów

RZESZÓW. Zwierzę zostało zauważone dziś rano, przed godz. 5:00 na terenie komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego

Rzeszów

Szeregówki na osiedlu Biała nie grożą zawaleniem. Są wyniki kontroli PINB

RZESZÓW. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa, poinformował o stanie technicznym budynków.

Rzeszów

Policyjny dron nad rzeszowskim rondem ujawnił 20 wykroczeń

RZESZÓW. Po raz kolejny funkcjonariusze z rzeszowskiej drogówki patrolowali rondo w rejonie hipermarketu E. Leclerc. W niespełna trzy godziny, oko policyjnej kamery, zarejestrowało 20 wykroczenia.

Rzeszów

84-letni mężczyzna zginął w pożarze traw

WÓLKA NIEDŻWIEDZKA. Pięć zastępów straży pożarnych gasiło pożar nieużytków w Wólce Niedźwiedzkiej. W pożarze zdarzeniu 84-letni mężczyzna.

Rzeszów

Znana marka otworzyła salon przedłużania włosów w Rzeszowie

RZESZÓW. Hollywood Hair, marka będąca liderem na polskim rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji suplementy, kosmetyki i akcesoria do włosów, ich stylizacji i skóry głowy, otwiera w stolicy Podkarpacia swój trzynasty...

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

Reklama