Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

Dodano: 28.01.2019 r.

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. W niedzielę, do grona Honorowych Obywateli Miasta dołączyli dwaj wybitni profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

W niedzielny wieczór, 27 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa, prezydent Tadeusz Ferenc oraz Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Tymi tytułami uhonorowani zostali profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

Prof. Czopek jest archeologiem, rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości był także dyrektorem Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Jest współtwórcą Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, uznaną i cenioną osobowością w środowisku naukowym, odkrywcą kilkuset nowych stanowisk archeologicznych i badań wykopaliskowych, którego praca wpłynęła na historyczną atrakcyjność miasta i regionu.

Prof. Kazimierz Widenka jest twórcą rzeszowskiej kliniki kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, którą uczynił wyróżniającym się ośrodkiem medycznym i naukowym w kraju. Innowacyjność pracy ośrodka i nowoczesne technologie są jej głównymi atutami, co przyczyniło się do rozkwitu kardiochirurgii i wysokiej pozycji Rzeszowa nie tylko na mapie Polski.
Reklama
Podczas uroczystości władze Rzeszowa wręczyły również tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa Mateuszowi Tułeckiemu, twórcy InternetBeta, jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji poświęconych internetowi, na którą przyjeżdżają, współpracują i wzajemnie się inspirują socjologowie, psychologowie, politologowie, przedstawiciele agencji reklamowych i specjaliści ds. marketingu, zarządzający największymi serwisami, twórcami aplikacji i startupów.

Niedzielną uroczystość recitalem uświetniła Grażyna Łobaszewska.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przystanki.

Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. 

Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00.

Reklama