Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

Dodano: 15.11.2021 r.

fot. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

– Szkoła Podstawowa nr 13 na os. Staromieście wymaga rozbudowy i unowocześnienia. Rozmawiałem o tym z mieszkańcami osiedla w trakcie trwania kampanii wyborczej. Zapewniłem wtedy, że rozbudowa obiektu i budowa nowoczesnej hali sportowej będzie jednym z priorytetów mojej polityki. Dlatego też w projekcie przyszłorocznego budżetu, na mój wniosek, znalazły się pieniądze, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji – informuje prezydent Konrad Fijołek.

Inwestycja składała się będzie z trzech elementów. Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń zaplecza kuchni na poziomie -1 i wprowadzeniu dodatkowego zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugim z elementów inwestycji będzie budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. Na parterze zaprojektowano świetlicę szkolną, sekretariat, gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne i pracownię fizyko-chemiczną. Na poziomie -1 znajdzie się szatnia dla ponad 300 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.
Reklama
Na pierwszym piętrze części szkolno-przedszkolnej przewidziano pomieszczenia przedszkola dla pięciu oddziałów. Na tej kondygnacji znajdą się także m.in. dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala spełniała będzie wymogi dla rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W środku powstanie też siłownia oraz magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozbudowa szkoły potrwa dwa lata. Jeśli rzeszowscy radni przyjmą projekt budżetu w zaproponowanym przez prezydenta kształcie, przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Reklama