Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

Dodano: 08.12.2022 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Od godz. 13.00 we Foyer Teatru trwać będzie sprzedaż obrazów poza licytacją. Rozpoczęcie licytacji głównej odbędzie się o godzinie 14.00 na scenie Teatru.
 
Na stronie internetowej Fundacji została udostępniona wirtualna Galeria Obrazów wraz z Elektronicznym Katalogiem Obrazów.
 
Obrazy można obejrzeć na żywo we Foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Szajna Galerii w Rzeszowie od 1 grudnia. Cała Aukcja będzie transmitowana na żywo przez Facebook oraz YouTube Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W trakcie Aukcji będzie możliwa licytacja telefoniczna pod numerami: 662 288 538; 535 984 445.
 
Aukcję poprowadzą: Pani Bernadeta Szczypta – działaczka społeczna, publicystka i dziennikarka  Polskiego Radia Rzeszów oraz Pan Jacek Nowak – Prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wejście na Aukcję Obrazów jest możliwe dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć działalność Fundacji.
 
Reklama
Cały dochód zostanie przeznaczony na doposażenie Oddziału Stacjonarnego Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja prowadzi Hospicjum Domowe oraz Hospicjum Stacjonarne które powstało w 2011 roku. Pod opieką stacjonarną obecnie jest 21 Podopiecznych. Są to dzieci które z powodów zdrowotnych, lub z innych przyczyn losowych nie mogą mieszkać w swoich domach rodzinnych.  Fundacja zapewnia Dzieciom opiekę dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Rzeszów

Kradli rowery i okradali sklepy. Złodziejska para z Rzeszowa zatrzymana

RZESZOW. 228-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta usłyszeli łącznie 22 zarzuty.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią z związku z Biegiem Niepodległości oraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Reklama