Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Oficjalnie wiadomo, że Tadeusz Ferenc wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Jeżeli przejdzie, w Rzeszowie czekają nas przedterminowe wybory.

Decyzja o uczestnictwie prezydenta Rzeszowa zapadła we wtorek. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

„Na listach znajdują się ludzie, którzy posiadają wspólny światopogląd i pomysł na Polskę oraz chcą aktywnie pracować na rzecz rozwoju naszego kraju” – czytamy na stronie Platformy Obywatelskiej.

Po opublikowaniu list wiemy, że kręg krośnieński reprezentuje Joanna Frydrych, Marek Rząsa oraz Wojciech Blecharczyk. Okręg rzeszowski należy do Tadeusza Ferenca, Zdzisława Gawlika oraz Krystyny Skowrońskiej.

Jeżeli Tadeusz Ferenc dostanie się do Sejmu, to w Rzeszowie z pewnością zakończy się pewien etap, a na czas pomiędzy zakończeniem 17-letniej kadencji Tadeusza Ferenca i przedterminowymi wyborami, Prezes Rady Ministrów będzie miał za zadanie powołanie komisarza, sprawującego tymczasową władze prezydencką w mieście.

Pełna lista Koalicji Obywatelskiej dostępna jest TUTAJ.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PKP rozpoczęło przebudowę stacji Rzeszów Główny. Demontaż kładki w lipcu

RZESZÓW. W lipcu wykonawca planuje demontaż dwóch pierwszych przęseł kładki od strony ul. Kochanowskiego.

Rzeszów

Zarząd Województwa Podkarpackiego z wotum zaufania i absolutorium

RZESZÓW, PODKARPACIE. Budżet Podkarpacia został wykonany w 95,3% planu.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców 15-stu ulic

RZESZÓW. Utrudnienia pojawią się 25 czerwca od godz. 22.00 do 06.00.

Rzeszów

25 czerwca możliwe czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. We wtorek, 25 czerwca br. ulicami miasta przejdzie pielgrzymka piesza do Lwowa.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Reklama