Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

Dodano: 28.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zamierzenia ratusza względem zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej nie zostaną zrealizowane. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Teren o jakim mówił projekt uchwały jest w zasadzie ostatnim zielonym skrawkiem na os. Ziemowit na Zalesiu. Nie dziwne więc, że na sesji zjawili się mieszkańcy tego rejonu, którzy swoja obecnością chcieli wywrzeć wpływ na decyzję radnych.

Chodzi o projekt uchwały mówiący o możliwej zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej: „Po przeanalizowaniu zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany Stadium stwierdzono, że możliwa jest korekta jego ustaleń, w sposób zabezpieczający interesy prywatne poprzez dopuszczenie możliwości realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, bez szkody dla interesu publicznego”- czytamy w projekcie uchwały.

Temat już przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta podnieśli radni Platformy Obywatelskiej: „To nie pierwsza uchwała, która wpływa. Ta uchwała w poprzedniej kadencji była trzy- czy czterokrotnie tematem obrad radnych miasta. Była albo ściągana, albo przegłosowana negatywnie. Deklarację prezydenta, które składał wśród mieszkańców, że ta uchwała już nie będzie wracać są płonne i ona jednak wróciła” – mówił Marcin Deręgowski podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.
Reklama
Przed umożliwieniem zabudowy, tereny przy ul. Daliowej i Lawendowej uratowały dwie kwestie. Pierwsza związana jest z zamianą działek z deweloperem, który posiadał 1/3 terenu (link), kolejna sprawa wiąże się już ściśle z obradami podczas wtorkowej sesji, gdyż przed przystąpieniem do zasadniczej części porządku obrad, o zdjęcie tego punktu z listy wnioskował Marcin Deręgowski.

„Chcemy tutaj wyraźnie zaprotestować przeciwko praktykom związanym ze zmianą studium zagospodarowania z zieleni na tereny zabudowana” – tłumaczył radny PO. W głosowaniu o zdjęcie punktu z porządku obrad wzięło udział 23 radnych. Wszyscy opowiedzieli się za propozycją Platformy Obywatelskiej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Reklama