Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Dodano: 18.09.2019 r.

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Ćwiczenia służą sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz pozwalają doskonalić procedury kierowania wybranymi obszarami przygotowań obronnych. Organizatorem jest Marszałek Województwa Podkarpackiego, a wymóg ich przygotowania i przeprowadzenia nakłada ustawa o powszechnym obowiązku obronnym oraz akty wykonawcze do tej ustawy.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

„Te ćwiczenia pokazują nam jak się zabezpieczać i przygotowywać na różnego rodzaju zagrożenia i wypadki terrorystyczne, jak i poważniejsze sytuacje. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, wszyscy traktują to bardzo poważnie i tak trzeba” – mówił o ćwiczeniach marszałek Władysław Ortyl.
Reklama


Podczas ćwiczeń został użyty specjalistyczny sprzęt, m.in. robot do usuwania ładunków wybuchowych. W akcji brał także udział funkcjonariusz na czterech nogach – czyli pies wyszkolony do odnajdywania materiałów wybuchowych. Można też było zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

 „ Takie ćwiczenia pozwalają doskonalić współpracę różnych służb w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń w urzędzie marszałkowskim zakładał wtargnięcie terrorysty do budynku, a następnie jego obezwładnienie i uwolnienie zakładnika a także zneutralizowanie ładunku wybuchowego” – tłumaczył komisarz Wojciech kulig z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
 
 

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Reklama