Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Trawa, krzesełka i gotowa bieżnia. PCLA coraz bliżej zakończenia [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.06.2026 r. / Redakcja

PCLA, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
PCLA, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie weszła w końcowy etap. Trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół stadionu. W kolejnych miesiącach wykonawca będzie przygotowywał obiekt do odbiorów technicznych oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Jak przekazała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zrealizowano już około 90 procent wszystkich prac. - Na płycie boiska rośnie trawa, gotowa jest już nawierzchnia lekkoatletyczna, a na trybunach zakończono montaż krzesełek – wylicza Beata Sander.

Wewnątrz obiektu prowadzone są końcowe prace wykończeniowe, które obejmują m.in. malowanie ścian, montowanie balustrad ochronnych, biały montaż oraz montaż systemów nagłośnienia i oświetlenia. Na ukończeniu jest również elewacja budynku.

Trwają również intensywne prace związane z zagospodarowaniem terenu na zewnątrz stadionu. Sadzona jest zieleń, powstają chodniki, trwa montaż ogrodzenia oraz podświetlenia elewacji obiektu.

Inwestycja za blisko 200 mln zł

Reklama

Inwestycja przy ul. Wyspiańskiego jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt o wartości blisko 200 mln zł buduje spółka Mirbud SA. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na 30 października 2026 roku.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Na zadaszonych trybunach przewidziano miejsca dla blisko 8 tys. widzów.

Stadion będzie pełnił trzy funkcje, z których kluczową stanowić ma lekkoatletyczna.

Obiekt zostanie przystosowany do organizacji mistrzostw Polski i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Znajdzie się tam 400-metrowa bieżnia, skocznie, kryta bieżnia 150 m oraz zaplecze odnowy biologicznej.

PCLA będzie również spełniać wymogi stadionu piłkarskiego Ekstraklasy i UEFA. Zaplanowano sektor dla kibiców gości, strefę rodzinną, loże VIP oraz miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Boisko zostanie wyposażone w naturalną murawę z systemem nawadniania i podgrzewania.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz ponawia przetarg na odbiór śmieci. Tym razem z nowym regulaminem

RZESZÓW. Ruszył kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów mieszkańców miasta.

Rzeszów

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Dystrykt Rushmoore podobnie jak Rzeszów opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym

Rzeszów

Nowy mural na budynku MPWiK. Autor informuje, że zmieni się prawdopodobnie pierwotna koncepcja

RZESZÓW. Warto dodać, że motywem przewodnim wszystkim prac ma być woda.

Rzeszów

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

RZESZÓW. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Reklama