Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i powiatu. Od rana kilkadziesiąt kolizji

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Tylko do godz. 10:00 na drogach Rzeszowa i okolic odnotowano 25 kolizji. - Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Sprawdziły się prognozy synoptyków IMGW. Dzisiaj od rana na terenie województwa podkarpackiego występują intensywne opady śniegu. W wielu miejscach, na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują trudne warunki. Jezdnie są śliskie. Dodatkowo padający nieustannie śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Rzeszowscy policjanci przypominają kierowcom o dostosowanie się do warunków panujących na drogach. Przede wszystkim należy zachować większy odstęp od pojazdu poprzedzającego, ograniczyć prędkość oraz unikać gwałtownych manewrów.

Tylko do godz. 10:00 w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim odnotowano 25 kolizji drogowych.

Apel policji kierowany jest również do pieszych uczestników ruchu. - Do pieszych apelujemy o zachowanie czujności i rozwagę. Rozłożone parasolki czy założone na głowę kaptury znacznie ograniczają pole widzenia. Przed wejściem na przejście dla pieszych upewnijmy się, że nadjeżdżający z lewej strony kierowca nas widzi i że w porę się zatrzyma – przestrzega KMP w Rzeszowie.

Reklama

Funkcjonariusze przypominają też o konieczności używania elementów odblaskowych, nawet na terenie miasta, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Nawet mały odblask na naszej odzieży sprawi, że w tak trudnych warunkach będziemy lepiej widoczni dla kierujących.

Miejskie służby w akcji

Jak informuje rzeszowski ratusz, od godz. 5:30 na ulice Rzeszowa wyjechało 12 posypywarek. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, ręcznie odśnieżają też przystanki i schody.

W pierwszej kolejności działania obejmują centrum miasta i główne ulice, aby upłynnić ruch. Następnie pojazdy MPGK ruszają na rzeszowskie osiedla. W razie konieczności do akcji wysyłane są dodatkowe pojazdy i ludzie

Za decyzję o wysłaniu sprzętu odpowiada dwóch pracowników, którzy cały czas monitorują pogodę. - Każda maszyna ma swoją trasę, a o wyjazdach decydują dyspozytorzy - czytamy w komunikacje Urzędu Miasta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Transport turbiny wiatrowej przez Rzeszów. Czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trwa transport elementów turbiny wiatrowej przez Rzeszów, a konkretnie przez fragment drogi ekspresowej S19 oraz ul. 9 Dywizji Piechoty. Kierowcy muszą liczyć się z krótkotrwałymi utrudnieniami, w godzinach nocnych.

Rzeszów

FOTOREALCJA. Podkarpacki Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. W sobotę, 21 października w Parku Papieskim po raz pierwszy odbył się ekologiczny bazarek, zorganizowany przez miasto we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Przy stadionie miejskim stanęła wiata rowerowa z monitoringiem. Będzie ich więcej [ZDJĘCIA]

 RZESZÓW. W Rzeszowie powstają monitorowane wiaty rowerowe. Pierwsza z nich stanęła przy ul. Hetmańskiej, w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Rzeszów

300 mln zł na Szpital Uniwersytecki w Świlczy

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Wśród beneficjentów, m.in. USK w Rzeszowie, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. 

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Reklama