Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i regionu. Auta wpadały do rowów [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.01.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci kilkukrotnie interweniowali dziś na drogach Rzeszowa i powiatu w związku ze zdarzeniami drogowymi. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W trzech przypadkach samochody zakończyły jazdę w rowach.

– W tak trudnych warunkach, jakie obecnie panują na drogach Rzeszowa i powiatu, wcale nie trzeba jechać szybko, aby wpaść w poślizg i w rezultacie doprowadzić do kolizji lub wypadku – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Pierwsze z dzisiejszych zdarzeń miało miejsce około godz. 6:00 w rejonie szkoły przy ul. Gościnnej w Rzeszowie. 21-letni kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Do podobnej sytuacji doszło przed godz. 11:00 w Świlczy. Dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o samochodzie leżącym w rowie, w którym mogą znajdować się osoby. Skierowani na miejsce policjanci zastali w pojeździe 28-letnią kierującą. Jak ustalili, kobieta straciła panowanie nad autem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechała z drogi i dachowała. Na szczęście nie doznała powaznych obrażeń.

Kilkanaście minut później, na autostradzie A4 w Trzebownisku, 25-letnia kobieta kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania przez busa spod jego kół wyleciało błoto pośniegowe, które uderzyło w przednią szybę auta. To doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem.

Ostatnie z poważniejszych zdarzeń miało miejsce przed godz. 12:30 w Zgłobniu, w gminie Boguchwała. Policjanci ustalili, że kobieta kierująca dacią prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem Arteon. Aby uniknąć zderzenia, druga z kobiet zjechała z jezdni i wpadła do rowu. W wyniku zdarzenia 33-latka została ranna i karetką pogotowia trafiła do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Reklama