Rzeszów - Czwartek, 07.08.2025
Reklama

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Wisłokostrada to nie tylko budowa samej drogi ale także kilku dużych obiektów inżynierskich. Niedawno do użytku oddano nowy Most Załęski. Kolejnym jest potężna estakada nad torami kolejowymi, która składa się z dwóch niezależnych konstrukcji. Nitka prawa ma długość 270 metrów – jej betonowanie miało miejsce w lutym. Teraz nadszedł czas na nitkę lewą, która ma długość prawie 374 m. Ta operacja ruszyła w poniedziałek o godz. 9:00. – To zadanie prowadzone jest w trybie ciągłym i potrwa do 80 godzin. Beton na miejsce jest cały czas dowożony przez 30 betonowozów – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, który we wtorek był na budowie Wisłokostrady. Pojazdy do Rzeszowa dojeżdżają z dwóch betoniarni.

Reklama

Do zabetonowania lewej nitki estakady zużytych zostanie 4 434 metrów sześciennych betonu. Do zbrojenia zużyte zostało 815 243 kg stali.

Budowa Wisłokostrady pochłonie 184 mln zł. Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 r. Niewykluczone jednak, że prace uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy wykonawców zainteresowanych remontem kładki nad al. J. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na remont kładki zarezerwował w budżecie miasta 128 tys. zł.

Rzeszów

Powstała pierwsza Rada Uniwersytetu Rzeszowskiego. W jej skład wchodzi siedmiu członków

RZESZÓW. Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Wit Karol Wojtowicz.

Rzeszów

Przy ul. Warszawskiej powstaną ekrany dźwiękochłonne? Ratusz: nie ma jeszcze decyzji

RZESZÓW. O podjęcie inwestycji zwrócił się radny PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrywają finał Pucharu Polski Kobiet

RZESZÓW. Dla zespołu z Polic to siódmy triumf w Pucharze Polski.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska wesprze startupy wykorzystujące technologie kosmiczne

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska została jednym z 12 partnerów Konsorcjum Regionalnego Rzeszów.

Rzeszów

Od 10 marca zmiany w rozkładach jazdy pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 marca do 8 czerwca.

Reklama