Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

Dodano:

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
RZESZÓW. Do końca roku potrwają prace przy budowie drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok w Rzeszowie. Wykonawca, firma Strabag wykonuje obecnie podbudowę z kruszywa oraz układa krawężniki. Koszt inwestycji to ponad 6,3 mln zł.

Kontynuowane są prace przy budowie drogi łączącej ul. Błogosławionej Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok w Rzeszowie. Wykonawca, firma Strabag zakończył już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej oraz wykonal warstwy konstrukcyjne i chodnik na odcinku od skrzyżowania z ul. Bł. Karoliny do zjazdu budynku Szkoły Podstawowej.

Obecnie trwają roboty związane z wykonaniem podbudowy z kruszywa oraz układaniem krawężników.

Nowa droga będzie miała długość ok. 400 m i szerokość 6 m. Po obu stronach powstanie chodnik oraz ścieżka rowerowa. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie uliczne, przebudowa istniejących urządzeń obcych kolidujących z przedmiotową inwestycją oraz budowa kanału technologicznego.

Inwestycję o wartości  6 375 074,66 zł realizuje firma Strabag Sp. z o.o. Prace mają potrwać do końca roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Rzeszów

Ratusz wciąż walczy o ceny prądu z PGE Obrót. Sprawa dotyczy spółek komunalnych

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki o ustosunkowanie się do zarzutów Ratusza poprosił Ministra Energii.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

RZESZÓW, PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Reklama