Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

Dodano: 31.12.2020 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

W przetargu na przebudowę Stadionu Miejskiego wzięło udział 6 firm. Ostatecznie wygrała firma Ada-Light z Gostynina, która zgodnie z umową ma czas do 25 lutego 2021 r. aby zakończyć wszystkie roboty.

Inwestycje podzielono na trzy zadania. W ramach pierwszego z nich wykonane zostanie m.in. ogrzewanie płyty głównej, wymiana murawy oraz odwodnienie toru żużlowego. Drugie zadanie dotyczy wykonanie oświetlenia płyty boiska i toru żużlowego oraz postawienie dodatkowego punktu kasowego od strony al. Powstańców Warszawy. W ramach trzeciego zadania, wykonawca zdemontuje stare maszty oświetleniowe.

Po zakończeniu prac remontowych, zarówno tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz najwyższy standard wymagany przez Polski Związek Motorowy.

Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.

 
Źródło: erzeszow.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Reklama