Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

Dodano: 12.02.2024 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Ponad 3,5 tys. kierowców skontrolowali rzeszowscy policjanci podczas działań pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Ujawniono 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” prowadzona była od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 3585 kierowców. 13 z nich wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu. 9 odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie (badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila). Mundurowi zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Rekordzista,  52-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, miało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania doszło w sobotę, przed godz. 23:00 w Jasionce. O dalszych losach nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Rzeszów

Uruchomiono pierwszy w Rzeszowie urzędomat. Dowód rejestracyjny odbierzesz o dowolnej porze

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia może się pochwalić pierwszym urzędomatem. Maszyna stanęła przy rzeszowskim Urzędzie Miasta przy ul. Okrzei. Umożliwia odbiór dowodów rejestracyjnych o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w...

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 października 2025 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr.: 18, 19, 24, 41, 26.

Rzeszów

Uroczyste otwarcie „Ogrodu kieszonkowego Klagenfurt” na osiedlu Staromieście

RZESZÓW. Władze miasta upamiętniły 50-lecie partnerstwa Rzeszowa i austriackiego miasta Klagenfurt, nadając jego nazwę terenowi rekreacyjnemu na Staromieściu.

Rzeszów

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy park. Będzie miał ponad 1,7 hektara [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. W ratuszu podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowego, ogólnodostępnego terenu zielonego o powierzchni 1,7 hektara. Wybuduje go znana rzeszowska firma Greinplast.

Reklama