Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. Archiwum KWP
fot. Archiwum KWP
RZESZÓW. Trzy wypadki z udziałem pieszych, odnotowali wczoraj rzeszowscy policjanci. Na ul. Krakowskiej kierująca fiatem potraciła mężczyznę przechodzącego przez jezdnie poza przejściem dla pieszych. Kilka minut później na ulicy Kiepury w podobnych okolicznościach została potrącona piesza. Kolejny wypadek z udziałem pieszego, miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Mieszka I. 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 16.10. Skręcająca w lewo z ul. Ceramicznej w ul. Krakowską kierującą fiatem, 47-letnia mieszkanka Rzeszowa, potrąciła 35-latka, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Niespełna 10 minut później na ul. Kiepury, również poza przejściem dla pieszych, kierujący peugeotem, 45-letni mieszkaniec Rzeszowa potrącił 79-letnia kobietę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.
Reklama
Do trzeciego wypadku doszło około godz. 16.40, na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Mieszka I. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 57-latek potracił pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. Po zdarzeniu, kierowca sam przewiózł ranną 57-latkę do szpitala.

Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40, przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zapadającym zmroku i padającym deszczu. Takich dni będzie teraz coraz więcej.

Policjanci przypominaj, że w takich warunkach pogodowych piesi są bardzo słabo widoczni. Często kierowcy zauważają pieszego w ostatniej chwili, mając już bardzo mało czasu na reakcję. Dlatego apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególniej ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zachowania.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama