Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Twierdził, że w szpitalu na „górce” jest bomba. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 15-latek zadzwonił na numer Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak się okazało, alarm był fałszywy i miał być efektem zakładu. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 23:00. Dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Lwowskiej odebrał telefon od osoby, która twierdziła, że w jednej z pracowni znajduje się bomba. Chwilę później ten sam rozmówca zadzwonił ponownie i przyznał, że zgłoszenie było jedynie żartem związanym z zakładem o 100 złotych.

– Na szczęście w wyniku tego zgłoszenia nikt nie ucierpiał i nie było potrzeby zarządzenia ewakuacji pacjentów oraz personelu szpitala – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

O sprawie powiadomiono policjantów z komisariatu na Nowym Mieście. Funkcjonariusze szybko ustalili "żartownicsia". Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Chojnic.

Teraz o konsekwencjach fałszywego alarmu zdecyduje sąd rodzinny.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę gala boksu na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. 6 lipca 2019 r. o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się Gala "KnockOut Boxing Night 7: Różański vs. Izu".

Rzeszów

Przy 10 drzewach w mieście znajdą się specjalne tabliczki

RZESZÓW. Do akcji zostało już wytypowanych 10 drzew w różnych częściach Rzeszowa.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa murem za wodnym placem zabaw. Spotkanie z mieszkańcami wciąż aktualne

RZESZÓW. Miało być szybko i sprawnie, a koniec końców może wyjść zgoła inaczej. 

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Trwa kompletowanie dokumentów do przetargu

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.

Rzeszów

Wypadki rowerzystów. W Rzeszowie pijany 55-latek wjechał jednośladem w kierującą rowerem kobietę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogach Podkarpacia doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów.

Reklama