Rzeszów - Czwartek, 03.07.2025
Reklama

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

- To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam  położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi p.o. prezydenta Marek Bajdak.

W ramach rozbudowy, ulica Spacerowa będzie poszerzona do 6 metrów, tam gdzie będzie to możliwe, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. W planach jest również budowa chodnika lub ścieżki pieszo-rowerowej oraz oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

- To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnia Andrzej Maciejko -dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Reklama