Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Utrudnienia na al. Armii Krajowej. Tymczasowa organizacja ruchu do końca listopada 2025 r.

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałuku 17 lutego 2025 r. na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżanowskiego obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W związku z tym mogą tam występować utrudnienia.

Trwa budowa drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Wartość tej inwestycji to ponad 44 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia.

Przyszła droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa trasa ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie dojazd do centrum miasta. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Reklama

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z REALIZACJI TEJ INWESTYCJI

W poniedziałek, 17 lutego 2025 r. firma budująca nową drogę, rozpocznie prace w rejonie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania, będą czasowo wyłączone pojedyncze pasy ruchu, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Jak infotmuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do końca listopada br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Rondo przy ZUS udostępnione kierowcom

RZESZÓW. Od wczoraj kierowcy mogą już korzystać z ronda na ul. Fredry. Jużwkrótce miasto planuje również uruchomić przejazd pod torami na ul. Batorego.

Rzeszów

Rozbudowa dróg na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Rzeszowska firma Promost Consulting opracuje dokumentację projektową rozbudowy i budowy dróg na osiedlu Budziwój o łącznej długości ponad 6,3 kilometra Projekt ma powstać w ciągu  17 miesięcy.

Rzeszów

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu rozpoczyna nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października 2022 r.

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Reklama