Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka z nowych obostrzeń jakie wprowadzono w autobusach komunikacji miejskiej.

W związku z obowiązującymi od dnia 25 marca 2020 r. ograniczeniami w przemieszczaniu się, jakie wprowadził Rząd RP, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie wprowadza zmiany w autobusach.
 
  1. Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami. 
     
  2. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych. 
     
  3. W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazów wynikających z wprowadzonego stanu epidemii 
     
  4. Na ekranach multimedialnych w autobusach ukazują się ostrzeżenia dot. m.in.:
    Reklama
    - zachowania bezpiecznej odległości
    - ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum 
     
  5. Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów.  Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków. 
     
  6. Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Rzeszów

Przy al. Lubomirskich staną nowe ławki

RZESZÓW. Jedno i dwustronne ławki zastąpią te stare, wysłużone.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Reklama