Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

Dodano: 21.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W czwartek, 23 maja w związku z oficjalnym otwarciem Rzeszowskich KultURaliów Studenckich ulicami naszego miasta przemaszeruje studencki korowód. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Korowód wyruszy spod budynku głównego Uniwersytetu przy al. Rejtana o godzinie 16:00  w kierunku Rynku, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Uczestnicy korowodu przejdą ulicami Rejtana, Lwowską, Al. Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego. Na Rynek korowód dotrze około godz. 17:00.

Po uroczystym rozpoczęciu KultUraliów około godz. 18.50, studenci wyruszą z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej. Przejdą ulicami Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ul. Cichej, gdzie dotrą około godz. 20.

Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Opłaty za śmieci w przyszłym roku bez zmian

RZESZÓW. Nie zmienią się opłaty za wywóz śmieci dla mieszkańców Rzeszowa. W przyszłym roku, tak jak obecnie, zapłacimy 27 zł i 32 zł od osoby.

Rzeszów

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Reklama