Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego, na parkingu PUW odbędzie się piknik wojskowy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:00. Na parkingu przed Urzędem Wojewódzkim staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się  rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz. W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień, w którym będzie można się zaszczepić przeciwko Covid-19, bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną godzinę. Punkt będzie działał w godzinach: 13:30 - 17:00. Szczepić będą dwa zespoły złożone z kadry szpitala MSWiA w Rzeszowie. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.
Reklama
W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 lipca parking przy PUW będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

PROGRAM PIKNIKU
  • animacje, gry i zabawy dla dzieci,
  • promocja książki „Historia wojsk górskich II Rzeczypospolitej 1918-1939”, autor dr Wojciech Moś, wyd. Avalon,
  • wystawa fotograficzna ,,21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Siłach Odpowiedzi NATO”,
  • koncert Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,
  • atrakcje kulinarne – grochówka wojskowa,
  • stoiska promocyjne, prezentacje uzbrojenia, umiejętności oraz nowoczesnego sprzętu Partnerów wydarzenia. 
  • możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Reklama