Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Pompowanie wody z zalanych piwnic, udrożnienie przepustów drogowych, a nawet pożar. Podkarpaccy Strażacy walczyli ze skutkami burzy.

64 razy wyjeżdżali z podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przeszły w niedzielę (19.05) nad naszym regionem.

Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic, posesji i garaży. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy w powiatach rzeszowskim kolbuszowskim i lubaczowskim.

Około 15:30 w niedziele straż otrzymała informację o pożarze domu w Boguchwale. Okazało się, że w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Mieszkańcy ewakuowali się z domu przed przyjazdem strażaków.

Ogień został szybko ugaszony – strażacy zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pozostałą część domu. W akcji gaśniczej Uczestniczyło 6 Zastępów Straży Pożarnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało nikt nie został ranny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Reklama