Rzeszów - Poniedziałek, 29.09.2025
Reklama

W niedzielę X edycja Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Około 1200 osób weźmie udział w jubileuszowej X edycji Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na ulicach Rzeszowa. W wydarzeniu wezmą udział biegacze z całej Polski.

- Podczas Festiwalu Biegowego każdy znajdzie odpowiedni dystans - od bardzo szybkiego na jedną milę po klasyczną „dziesiątkę”. Przypomnę, że ta impreza zrodziła się od biegu na pięć kilometrów, który kiedyś towarzyszył Maratonowi Rzeszowskiemu. Od początku ten bieg był pod patronatem Pratt&Whitney. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że dzisiaj mamy już duży festiwal, w trakcie którego będą jeszcze biegi dziecięce i młodzieżowe. W niewielu miastach udaje się je zorganizować na takim poziomie jak w Rzeszowie – podkreślił Marcin Stopa, Sekretarz Miasta, który sam pobiegnie w biegu na 5 km.

Organizatorem Festiwalu Biegowego jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega. W programie niedzielnej imprezy są: Bieg na 1 Mile (1609 m), 10.Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów na 5 km oraz 3.Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów na 10 km.

- Będziemy mieć również drugą edycję sztafety 2 x 5 km - tutaj będą biegać sztafety męskie, damskie i mieszane. O godzinie 9 startujemy z biegiem na milę. To jest taki bieg rozgrzewkowy dla początkujących, najlepszy dystans, każdy może spróbować. Biegi dziecięce i młodzieżowe rozpoczynamy od przedszkolaka aż do klasy siódmej, ósmej. Klasy średnie biegają już czy to w biegu na milę czy w biegu na 5 czy 10 km – poinformował Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Rozgrzewka z Matyldą Kowal

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12:00. Wcześniej Matylda Kowal, lekkoatletka i dwukrotna olimpijka, przeprowadzi rozgrzewkę. Start i meta zlokalizowana jest przy Centrum Handlowym Millenium Hall. Trasa jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zapisy odbywają się w biurze zawodów. Będzie ono otwarte w sobotę od godziny 16:00 do 18:00 a w niedzielę od godziny 7:00 w Millennium Hall (w okolicy Pizza Hut).

Zamknięte ulice

W niedzielę od godziny 5.30 zamknięta będzie aleja Kopisto - od ulicy Podwisłocze do alei Rejtana, a godzinę przed biegiem, czyli od godziny 11:00 zostanie zamknięta al. Rejtana - od Powstańców Warszawy do ulicy Kustronia. O godzinie 13.30 ulice powinny być już otwarte - oprócz ulicy Kopisto, gdzie po stronie centrum handlowego jeszcze będą utrudnienia do godziny 14.

Program Festiwalu Biegowego

09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (start i meta na ul. Kopisto, 2 pętle),

Reklama

09:30 – Biegi młodzieżowe, zapisy tylko w biurze zawodów,

10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,

11:40 – wspólna rozgrzewka – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,

12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla), Sztafeta 2x5km

13:20 – dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km, Sztafety zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Reklama