Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 09.11.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W piątek, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 10 PKO Bieg Niepodległości. Zawodnicy pobiegną ulicami w centrum miasta, w związku z tym część z nich zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11.11. Zawodnicy wyruszą z rzeszowskie Rynku i pobiegną następującą trasą: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie. 

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00, kiedy to rozpocznie się rozstawianie elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.
Reklama
Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

Objazdy autobusów MPK

Zgodnie z informację przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, autobusy kursujące ulicą Hetmańską zostaną skierowane trasą objazdową przez ulicę Podwisłocze. Ponadto, na ulicy Szopena oraz alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią czasowe zatrzymania lub znaczne spowolnienia ruchu. Wymiana pasażerska na przystankach Cieplińskiego 01 oraz Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 odbywać się będzie na pasie ruchu na wysokości przystanku.

Utrudnienia w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości

O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej w kościele Farnym, uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11:00 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności oraz na czas defilady prawa strona Al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Targowej.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 
Źródło: KMP Rzeszów, ZTM w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Reklama