Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

Dodano: 08.12.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

W okolicy szkoły sióstr Pijarek znajduje się obecnie tylko jeden niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele pobliskich ogródków działkowych. Dlatego miasto zdecydowało o budowie nowego dużego miejsca do postoju aut.

Nowy plac, poza okolicznymi mieszkańcami, ma służyć także pracownikom szkoły oraz osobom przyjeżdżającym z dziećmi na pobliski plac zabaw. W związku z tym plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od której strony znajduje się wejście do szkoły.

– Zgodnie z projektem parking ma mieć 56 miejsc, z czego dwa od strony placu zabaw będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Wjazd zaprojektowano od strony ul. Bł. Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przetarg na budowę parkingu został już ogłoszony. Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarcie łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej w przyszłym tygodniu? Trwa malowanie linii

RZESZÓW. Rozpoczął się ostatni etap budowy drogi, która połączy ulice Kopisto i Wierzbową. Drogowcy malują linie. 

Rzeszów

Będzie remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu modernizacji zabytkowego budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Reklama