Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Z roku na rok tereny rekreacyjne w pobliżu Lisiej Góry, są coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców Rzeszowa, szczególnie w sezonie letnim. W rejonie mieści się m.in. duży plac zabaw, z którego korzystają rodzice z dziećmi oraz przestrzeń do grillowania. Ponadto biegnie tamtędy ścieżka rowerowa, licznie uczęszczana przez rowerzystów czy rolkarzy. Potrzeba utworzenia w tym miejscu stosownego zaplecza sanitarnego wydaje się być zatem oczywista.

Aktualnie w pobliżu Lisiej Góry znajdują się dwie toalety przenośne, jednak zdaniem radnej Danuty Solarz, nie spełniają one oczekiwań szerokiego grona mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi.
Reklama
„Korzystanie z TOI TOI jest niemożliwe przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz utrudnione dla dzieci oraz kobiet.” – pisze radna w interpelacji. Jej zdaniem nowa toaleta powinna być „komfortowa w użytkowaniu” i „funkcjonalna”.

W odpowiedzi na interpelację , Andrzej Gutkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa poinformował o planach miasta na budowę szaletu w pobliżu Lisiej Góry i zapewnił, że środki na ww. cel zostaną zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie.

„W związku z dużą liczbą mieszkańców korzystających z terenów rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry czynione będą starania w sprawie ujęcia w budżecie miasta Rzeszowa na 2021 r. środków finansowych na budowę szaletu w tym rejonie. – informuje wiceprezydent Andrzej Gutkowski.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

W Rzeszowie otwarto drugi SOR

RZESZÓW. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. To drugi taki oddział w Rzeszowie. Koszt inwestycji to blisko 20 mln zł.

Otwarcie basenów ROSiR i Żwirowni

15 czerwca rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. W tym roku baseny ROSiR oraz Żwirownia zostaną otwarte tego samego dnia, tj. 15 czerwca. - Kąpieliska są przygotowane, aby zarówno miłośnicy plażowania, jak i atrakcji sportowych mogli przyjemnie spędzać tu czas...

ZIELONY TEREN REKREACYJNY

Na osiedlu Nowe Miasto powstanie nowy park. Będzie w nim ponad 5 tys. roślin

RZESZÓW. Ponad 3 mln zł będzie kosztowała budowa nowego parku w Rzeszowie. Obiekt powstanie na ponad 30-arowym terenie na osiedlu Nowe Miasto. Znajdzie się w nim m.in. ponad 5 tys. roślin, ogród...

ZNIŻKI DLA ZAMELDOWANYCH

Miasto wprowadzi Rzeszowską Kartę Mieszkańca dla rzeszowian

RZESZÓW. Dzięki Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca, osoby zameldowane w stolicy Podkarpacia, będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Nowy program ma ruszyć we wrześniu.

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Reklama