Rzeszów - Niedziela, 22.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto jedną z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

Dodano: 10.11.2025 r. / Redakcja

Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski
Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski

RZESZÓW. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie otworzono strzelnicę sportową Powiatu Rzeszowskiego „Dycha”. Nazwano ją imieniem urodzonego w Bratkowicach mjr. Józefa Rzepki, jednego z dowódców Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Polski.

Strzelnica powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Jej całkowita powierzchnia wynosi ponad 1100 mkw. Znajduje się tu 6 nowoczesnych stanowisk strzeleckich z inteligentnymi tarczociągami o długości 50 metrów, sala instruktażowa oraz pomieszczenia biurowe i techniczne. Jest również stanowisko do strzelania dynamicznego z broni kulowej i laserowej.

Strzelnica „Dycha” wyposażona jest w innowacyjny system szkoleniowy MILO, stosowany przez służby mundurowe na całym świecie. To zaawansowana technologia, która umożliwia prowadzenie realistycznych treningów z użyciem zarówno urządzeń laserowych, jak i broni kulowej. Co ważne, pozwala na ćwiczenia w bezpiecznych warunkach. Można przy tym korzystać z interaktywnych scenariuszy, symulacji sytuacji taktycznych oraz rywalizacji sportowej.

Reklama

Obiekt wybudowała rzeszowska firma KARPAT-BUD. Koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych, z czego 15 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Strzelnica dostępna jest zarówno dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, jak i zaawansowanych sportowców czy funkcjonariuszy służb mundurowych. W ofercie, m.in. strzelania rekreacyjne i sportowe, szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość wynajmu strzelnicy dla firm i instytucji.

Patron strzelnicy – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, zaś w Rzeszowie I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW. ZTM uruchomi dziesięć specjalnych linii autobusowych. Większość połączeń będzie odbywać się co 20 minut.

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Reklama