Rzeszów - Sobota, 04.07.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie ponad 7 km nowych ścieżek rowerowych

Dodano: 01.07.2026 r. / Redakcja

Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje 10 mln zł w budowę nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Największa trasa powstanie po obu stronach al. Armii Krajowej - od ronda Pobitno do al. Rejtana. Na ten cel Rzeszów otrzyma wsparcie ze środków unijnych.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie miasta Rzeszowa – Etap 1”. Jest on kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju stolicy Podkarpacia. Założeniem projektu jest poprawa komfortu codziennych dojazdów i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych form transportu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 i stanowi część większego zamierzenia pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

– Realizacja inwestycji pozwoli na domknięcie kolejnych elementów miejskiej sieci tras rowerowych i pieszych. Stawiamy na rozwiązania, które realnie zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i czynią Rzeszów miastem bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To konsekwentne działanie w ramach budowy nowoczesnego systemu mobilności – podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Projekt zakłada budowę ponad 7 kilometrów nowoczesnych, bezpiecznych i spójnych tras. Najdłuższa z nich powstanie na al. Armii Krajowej: od ronda Pobitno do al. Rejtana (po obu stronach jezdni). Będzie mieć ok 4,6 km.

Pozostałe ścieżki powstaną na:

• ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Miłocińska: do ul. Tarnowskiej – ok. 1,3 km.
• ul. Błogosławionej Karoliny: odcinek ok. 1 km.
• ul. Panoramiczna: od ul. Rzemieślniczej do al. Witosa – ok. 0,5 km.

Miast planuje ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji pod koniec 2026 roku. Realizacja prac budowlanych przewidziana jest na lata 2027–2028.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie padła główna wygrana w Ekstra Pensji

​RZESZÓW. Wylosowane przez zwycięzcę liczby w Ekstra Pensji to 8, 11, 12, 16, 23 oraz 2.

Rzeszów

25 stycznia otworzą przejście podziemne na Dworcu PKP

RZESZÓW. Trwa remont stacji Rzeszów Główny.

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama