Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

W Rzeszowie rośnie liczba mieszkańców. To wyjątek w skali kraju

Dodano: 23.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia znalazła się w gronie pięciu polskich miast, w których odnotowuje się wzrost liczby mieszkańców. Co więcej, Rzeszów może pochwalić się największym względnym przyrostem ludności w ciągu niemal 25 lat – wynika z raportu portalu Business Insider.

Serwis przeanalizował dane demograficzne z 18 miasta wojewódzkich. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich 25-lat, aż w dziewięciu z nich zmalała populacja. Dotyczy to m.in. Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Katowic, Kielc, Olsztyna oraz Szczecina. Największy spadek liczby mieszkańców odnotowano w Łodzi (19,1 proc.).

W czterech miastach – Poznaniu, Białymstoku, Opolu i Zielonej Górze – liczba ludności w zależności od badanego okresu raz rosła, a raz spadała.

Raport portalu Business Insider wskazuje tylko pięć polskich miast, w których odnotowano trwały wzrost liczby mieszkańców (liczonych według miejsca zamieszkania, a nie zameldowania). Są to: Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Warszawa i Wrocław.

Wśród nich Rzeszów wyróżnia się szczególnie – w ciągu prawie 25 lat liczba jego mieszkańców wzrosła o ponad 23 proc.

- Bardzo cieszymy się z tego pozytywnego trendu, z tego, że w naszym mieście przybywa mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Reklama