Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Miejski Zarząd Dróg ruszył z pozimowymi porządkami na rzeszowskich ulicach. Naprawiana jest przede wszystkim nawierzchnia dróg. W zeszłym tygodniu ekipy pracowały m. in. na ulicach: Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, rondzie Kuronia, Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego,  Bałuckiego, Kujawskiej, Olbrachta. Każdego dnia, jeśli warunki pogodowe pozwalają, drogowcy pracują na przynajmniej kilkunastu drogach.

Wykonawcą prac jest firma Eurovia. Umowa z nią obowiązuje do czerwca tego roku. Jej wartość to ponad 2,6 mln zł.

W ramach umowy firma zajmuje się kontrolą stanu technicznego odcinków dróg, zabezpieczeniem i oznakowaniem uszkodzeń stwierdzonych podczas objazdów oraz wspomnianą wcześniej naprawą uszkodzonych elementów pasa drogowego: nawierzchni jezdni, chodników o nawierzchni asfaltowej, poboczy, ścieżek rowerowych, wymianą uszkodzonych pokryw studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów deszczowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już 19 stycznia 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego rynku wystąpią m.in. Symptone, RSC, DOC. i Anika Dąbrowska.

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Reklama