Rzeszów - Czwartek, 27.11.2025
Reklama

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Montaż świątecznych iluminacji w centrum Rzeszowa - fot. ViC / RESinet.pl
Montaż świątecznych iluminacji w centrum Rzeszowa - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

W tym roku miasto wyda rekordową kwotę na świąteczne oświetlenie - blisko 2 mln zł. Jak informował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta, dekoracji będzie więcej niż w ubiegłych latach „by mieszkańcy, a także goście odwiedzający miasto jeszcze mocniej poczuli magię świąt Bożego Narodzenia”. W przestrzeni miasta pojawi się około 480 sztuk dekoracji.

Świąteczne oświetlenie instaluje firma Multidekor z Piastowa, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca ma czas do 5 grudnia na instalację iluminacji. Rzeszów pozostanie w świątecznej odsłonie do 31 stycznia 2026 r.

Na Rynku stanie 16-metrowa choinka z 15 tysiącami lampek LED, bombkami i świetlną gwiazdą. Towarzyszyć jej będą dekoracje 3D: bombki z siedziskami, przestrzenny prezent z wejściem i rozety na słupach oświetleniowych. Na Skwerze Górskiego pojawi się świetlna fontanna.

Reklama

Przy ul. Kościuszki stanie Szopka Bożonarodzeniowa (4 × 5 m) z figurami postaci i zwierząt. Na ul. 3 Maja zobaczymy renifery, bombkę z przejściem i świetlną bramę. Dekoracje 3D będą także na placu Farnym, Śreniawitów, skwerze Górskiego, fontannie przy al. Lubomirskich i najważniejszych rondach: Jana Pawła II, Ulmów, Grottgera, Pakosława, Pobitno.

W rejonie fontanny multimedialnej pojawi się dekoracja w formie zimowej scenki z zamkowymi bramami, saniami, bombką i niedźwiedziami z siedziskami.

Latarnie na ulicach w centrum i prowadzących do Rynku zostaną tradycyjnie udekorowane świetlnymi ozdobami – m.in. ul. 3 Maja, Kościuszki, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Kilara.

Czytaj również

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Rzeszów

300 gram substancji psychotropowej u 32-latka z Rzeszowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sprawą 32-letniego mieszkańca Rzeszowa zajmuje się Prokuratura Rejonowa.

Reklama