Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

W rzeszowskim ratuszu wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Dodano:

fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim Ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

- Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości prezydent Marek Bajdak.

Medale otrzymali:
  • Kazimiera i Kazimierz Dziurowie
  • Maria i Stanisław Froniowie
  • Janina i Tadeusz Kasza
  • Zofia i Jan Stankiewiczowie
  • Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski

Dla Pani Aleksandry i Lecha, którzy - jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie:
Reklama

- Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówiła podczas uroczystości pani Aleksandra Sadok-Michalska.

Piątkowa uroczystość była pierwszą w Ratuszu po pandemii. Odbyła się w reżimie sanitarnym. Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też wspólne zdjęcia i życzenia od najbliższych.

- W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.
 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Rzeszów

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z Podkarpacką Koleją Aglomeracyjną

RZESZÓW. W piątek, na terenie stacji kolejowej Rzeszów-Staroniwa odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali serwisowej będącej częścią zaplecza technicznego PKA.

Rzeszów

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama