Rzeszów - Wtorek, 07.04.2026
Reklama

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

Dodano: 30.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Z wnioskiem o poszerzenie prezydium Rady Miasta wyszedł Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa, jednocześnie określając osobę jaka to stanowisko miałaby objąć. Radny Waldemar Szumny zgodził się na swoją kandydaturę i Rada rozpoczęła głosowanie.

Powołano komisję skrutacyjną, odpowiadającą za poprawne przeprowadzenie wyborów. W jej skład weszło trzech radnych. Witold Walawender, Mateusz Szpyrka i Maria Warchoł.

Po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że 22 radnych opowiedziało się na korzyść Waldemara Szumnego, 2 radnych było przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.

„Jestem wielkim zwolennikiem, tego żeby nie było podziałów, albo przynajmniej żeby były ograniczone” – mówił radny Szumny.

Waldemar Szumny funkcję wiceprzewodniczącego dzielił będzie z Konradem Fijołkiem oraz Wiesławem Bużem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Reklama