Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Więcej policjantów na drogach. Ruszyły działania "Majowy weekend 2024"

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Policjanci rozpoczęli działania związane z długim weekendem majowym. Na drogach regionu będzie więcej policyjnych patroli. Mundurowi zadbają m.in. o płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczna akcja potrwa do 6 maja.  

W ciągu kilku najbliższych dni należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Aby zapewnić płynność ruchu i zminimalizować liczbę zdarzeń, w terenie pojawi się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą podejmować działania profilaktyczne oraz kontrolne. Na podkarpackie drogi wyruszą m.in. policyjni motocykliści oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze korzystać będą także z ręcznych mierników prędkości.

Podczas kontroli drogowych mundurowi będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach. Zwrócą też uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta.
Reklama
Policjanci będą również zwracać uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących samochodami wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Rzeszów

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju.

Rzeszów

W piątek pierwszy w tym roku nocny przejazd rolkarzy ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. O ile warunki pogodowe pozwolą, w najbliższy piątek, wieczorem na ulicach Rzeszowa ponownie zawitają rolkarze. Tematem najbliższego Nightskatingu będą dresy.

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Reklama