Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie będzie już po raz trzeci w ciągu niespełna roku areną zmagań najlepszych w Polsce żużlowców. We wrześniu ubiegłego roku odbył się tu trzeci decydujący o tytule mistrzowskim turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. W kwietniu tego roku  rozegrano w Rzeszowie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, a już w najbliższy czwartek o godz. 19 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Szczegóły przedsięwzięcia omawiano podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej zawodom.

- Bardzo się cieszę, że zawody tak wysokiej rangi ponownie odbędą się w Rzeszowie. Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Uczestnicy konferencji w roli faworyta do wygranej upatrują przede wszystkim Bartosza Zmarzlika, który broni tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata zwyciężył w Rzeszowie przed rokiem, a w tym sezonie imponuje formą, będąc aktualnym liderem cyklu indywidualnych mistrzostwa świata i jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi. Wysoka stawka zawodów gwarantuje jednak, że pozostali uczestnicy także będą zaciekle rywalizować o punkty i końcowe zwycięstwo. Z dziką kartą w Rzeszowie wystartuje Marcin Nowak, kapitan miejscowej Texom Stali.
Reklama
- Jestem typem sportowca, który wolałby samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki dzikiej karcie. Będę jechał tylko na swój indywidualny wynik, więc presja będzie mniejsza niż wtedy, gdy walczę o punkty dla swojej drużyny w lidze. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom – mówi Marcin Nowak.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli ponadto Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Maciej Polny – prezes firmy Speedway Events.pl , Michał Drymajło – prezes Texom Stali Rzeszów oraz Ryszard Czarnecki – Europoseł i zarazem honorowy patron tegorocznych mistrzostw.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Rzeszów

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

RZESZÓW. O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu.

Rzeszów

Zatrzymano podejrzanego o wywołanie alarmów bombowych w ZUS i NFZ

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca Rzeszowa, który wysłał list z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w ZUS oraz NFZ.

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Reklama