Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

Dodano: 22.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wybiera się na spotkanie z szefem zarządu PGE Energia Ciepła. W sprawę zaangażował się również Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej. Przetarg na dostawę ma charakter otwarty i w związku ze zniesieniem uchwały o tzw. regionalizacji , może wziąć w nim udział każdy podmiot, przez co na jednym stole mogą znaleźć się oferty z Warszawy, Łodzi oraz Rzeszowa.

Relacje z negocjacji można przeczytać TUTAJ. Nie mniej jednak najwyższa oferta jaka aktualnie leży na stole PGE Energia Ciepła wynosi 720 zł za tonę, a przypomnijmy, że aktualna stawka za odbiór odpadów jaką płaci Rzeszów wynosi 302,40 zł.

„Ściskają nam gardło. Praktycznie nie mamy wyjścia. Z jednej strony jest ustawa, której nie przestrzegają, ale gdybym chciał wykorzystać tą ustawę i skierował sprawę do sądu to góry śmieci będą pod domami” – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ratusz nie składa broni i walczy na każdym szczeblu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w sprawie interweniowano zarówno u wojewody podkarpackiego jak i w urzędzie marszałkowskim. Zarówno Lucyna Podhalicz (wicewojewoda) jak i Piotr Pilch (wicemarszałek województwa podkarpackiego) zadeklarowali chęć pomocy i zobligowali się do wysłania odpowiednich pism do ministerstwa.
Reklama
„Podsumowując, oczekuje wprowadzenia zakazu przetwarzania niesegregowanych, zmieszanych odpadów komunalnych poza obszarem województwa, na którym zostały wytwarzane” – taki zapis możemy znaleźć w piśmie, jakie trafi do ministra klimatu Michała Kurtyki.
Władze miasta przyjęły podobną taktykę: „My wysyłamy pisma do posłów, senatorów i do premiera. Działania są prowadzone. Uważamy, że bezwzględnie mamy rację” – informuje Tadeusz Ferenc.

Dodajmy, że dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Energia Ciepła SA. Dodajmy, że podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami w ratuszu Tadeusz Ferenc wspomniał, że byłby skłonny do 10% podwyżki aktualnie obowiązującej ceny za tonę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Rzeszów

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Reklama