Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Dodano: 07.03.2022 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. „Przyjdź i odpocznij” - pod takim hasłem 8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona zostanie świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

- Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

WSIiZowa świetlica, która mieści się w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, czynna będzie w dniach 8 – 11 marca w godzinach od 14.00 do 20.00. Spośród wielu atrakcji, jakie czekają na najmłodszych są m.in. lekcje języka polskiego prowadzone w formie zabawy, pokazy filmowe, warsztaty musicalowe, zajęcia muzyczne i plastyczne. Dzieci będą mogły również poukładać puzzle, zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki. Przygotowano także poczęstunek w postaci lodów, pizzy czy pączków.
Reklama
W czasie, gdy dzieci zajmą się swoimi sprawami, opiekunowie będą mogli odpocząć przy kawie i herbacie. Uczelnia przygotowała dla nich również stanowiska komputerowe z wi-fi, aby mogli załatwić pilne sprawy.

Uchodźcy będą mogli również skorzystać z pomocy psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz z porad prawnych, których będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W kolejnych dniach uczelnia zamierza kontynuować zajęcia w ramach świetlicy. - Mamy w planach między innymi warsztaty robotyki i pokaz capoeiry - mówi Dr Grażyna Bochenek.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Reklama