Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Wszystkich Świętych 2025. Organizacja ruchu w rejonie rzeszowskich cmentarzy

Dodano: 31.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 31 października policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach Rzeszowa i okolic, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu podczas odwiedzin grobów najbliższych. Przy dwóch największych rzeszowskich nekropoliach obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i płynność ruchu na drogach

Działania mundurowych potrwają do poniedziałku 3 listopada. Na drogach pojawi się zwiększona liczba funkcjonariuszy. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy policjanci spodziewają się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Największą liczbę pojazdów przewiduje się na ul. Lwowskiej, która stanowi nie tylko trasę dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim jest to odcinek drogi krajowej nr 94.

Część patroli będzie pełnić służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu – zarówno pieszym, jak i kierowcom – oraz utrzymanie płynności przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych trasach komunikacyjnych.

Podczas działań funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny i oświetlenie pojazdów. W razie potrzeby policjanci będą kierować ruchem ręcznie, by zapobiec powstawaniu korków i utrudnień.

Policja przypomina również o obowiązujących zakazach ruchu dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 12 ton:
• 31 października 2025 r. (piątek) w godz. 18:00–22:00,
• 1 listopada 2025 r. (sobota) w godz. 8:00–22:00.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

1 listopada w godzinach od 6:00 do 22:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w okolicach rzeszowskich cmentarzy Wilkowyi i Pobitna. W przypadku dużego natężenia ruchu czas obowiązywania zmian może zostać wydłużony.

Organizacja ruchu przy cmentarzu Wilkowyja

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania.

Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo - zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej (Zakaz nie dotyczy autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem).

Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ul. Polnej możliwy będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami.

Reklama

Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza Pobitno

Na czas zmiany organizacji ruchu na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską.
Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia mogą być wdrożone nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dni poprzedzające święto.

Apel Policji

Policjanci apelują, by w nadchodzący weekend kierowcy – szczególnie w pobliżu cmentarzy – zachowali ostrożność i nie jeździli „na pamięć”. Zwracają uwagę na konieczność obserwowania aktualnego oznakowania, które może ulec zmianie, oraz stosowania się do sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy. Przypominają, że w przypadku kierowania ruchem przez policję, to właśnie polecenia funkcjonariuszy mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi. W ciągu kilku najbliższych dni wszyscy uczestnicy ruchu powinni wykazać się szczególną ostrożnością, cierpliwością i wyrozumiałością wobec innych.

Czytaj również

Komunikacja miejska w Rzeszowie w okresie Wszystkich Świętych. Więcej kursów, linie specjalne

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w okresie Wszystkich Świętych na ulice Rzeszowa wyjedzie więcej autobusów....

Czytaj również

Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]

RZESZÓW. 31 października, 2 i 8 listopada na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja będzie można dojechać melexem w pobliże grobów najbliższych. To...

Czytaj również

Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły się półki na znicze

RZESZÓW. Wzorem ubiegłego roku, na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

RZESZÓW. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. 

Rzeszów

Street Food Festival. W lipcu foodtrucki zaparkują w Galerii Nowy Świat

RZESZÓW. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

RZESZÓW. Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki.

Rzeszów

Poranna kolizja 5 aut w Rzeszowie

RZESZÓW. Pięć samochodów zderzyło się dziś rano na al. Armii Krajowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawczyni kolizji, 46-letnia mieszkanka Rzeszowa, została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Reklama