Rzeszów - Poniedziałek, 27.10.2025
Reklama

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

Dodano: 24.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają wybory nowych rektorów rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Funkcją rektora PRz zainteresowanych jest aż 12 kandydatów.

Zakończył się okres, w którym kandydaci na stanowisko rektora Politechniki Rzeszowskiej w kadencji 2020-2024 mogli składać zgłoszenia. W gronie kandydatów pojawiło sie 12 aplikacji:
 
  1. prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik,
  2. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz,
  3. dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz,
  4. dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz,
  5. prof. dr hab. inż. Marek Orkisz,
  6. prof. dr hab. Grzegorz Ostasz,
  7. prof. dr hab. inż. Janusz Rak,
  8. prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp,
  9. prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski,
  10. dr hab. inż. Izabela Skrzypczak, prof. PRz,
  11. dr hab. inż. Barbara Tchórzewska-Cieślak, prof. PRz,
  12. dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz.

W związku z tym, że rektorem PRz może być osoba która do dnia rozpoczęcia kadencji nie ukończyła 67. roku życia, obecny rektor prof. Tadeusz Markowski nie może ubiegać się o przedłużenie kadencji, gdyż ma on obecnie 72 lata.
Reklama
Kolejnym etapem rekrutacji będzie zaopiniowanie kandydatów przez senat Politechniki Rzeszowskiej. Ostateczną listę kandydatów poznamy 18 marca, zaś wybory na stanowisko rektora odbędą się 31 marca.

Z kolei nieco skromniej prezentuje się sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskiem, gdzie aktualnie o stanowisko rektora otwarcie ubiega się jeden kandydat – prof. Sylwester Czopek, obecny rektor: „Wierzę w sens realizowanych zmian, chcę kontynuować rozpoczętą drogę, która, w mojej ocenie, pozwoli stworzyć silny i efektywnie działający Uniwersytet” – wyjaśnia w oświadczeniu rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ostateczną listę kandydatów na UR poznamy na przełomie marca i kwietnia br., natomiast wybory rektora zaplanowano na ostatni tydzień kwietnia.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Reklama