Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Wybrano członków do nowej Rzeszowskiej Rady Seniorów

Dodano: 07.08.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. - Dziękuję członkom Rzeszowskiej Rady Seniorów, która niedawno zakończyła swoją pięcioletnią kadencję, gratuluję wybranym do nowej rady. Jestem pewien, że nasza współpraca będzie układała się świetnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszowska Rada Seniorów reprezentuje środowisko osób starszych oraz podmioty działające na ich rzecz, w szczególności organizacje pozarządowe oraz uniwersytety trzeciego wieku. Ma ona charakter konsultacyjny, doradczy i opiniotwórczy dla władz miasta. – Pełni bardzo ważną rolę. Któż bowiem jak nie sami seniorzy wie najlepiej, co jest dobre dla ich środowiska? Osoby w niej działające mają mnóstwo inicjatywy i pomysłów, z których korzystamy. Dziękuję członkom rady, którzy niedawno zakończyli kadencję, gratuluję wyboru nowym działaczom – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wybory do Rzeszowskiej Rady Seniorów na kadencję 2024-29 odbyły się 31 lipca w Międzynarodowym Centrum Integracji Feniks. Wybieranych było 15 członków nowej rady – mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Zgodnie z przepisami sześciu z nich wybierano spośród osób zgłoszonych przez grupę co najmniej 30 mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia. Takich kandydatur zgłoszono w sumie dziewięć. Największą liczbę głosów otrzymali: Beata Kozdrańska, Vasyl Zenenets, Renata Jasińska, Stanisław Polański, Ryszard Żołnierczyk oraz Renata Grabska i to oni będą pracować w radzie do 2029 roku.

Reklama

Kolejnych sześciu członków rady wybierano spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych. W tej kategorii najwięcej głosów otrzymali: Irena Rząsa, Marta Wytrwał, Marianna Krupa, Józef Wisz, Danuta Szpak oraz Anna Urban, którzy uzupełnili skład.

Do Rzeszowskiej Rady Seniorów weszło także trzech przedstawicieli podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku. Podmioty te zgłosiły trzech kandydatów, w związku z tym nie było konieczności przeprowadzenia głosowania. W radzie znaleźli się: Malgorzata Cisek-Kozieł z Akademii 50+ przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Dorota Szpunar-Eckhardt z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Danuta Wojnar-Płaza z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku. Odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu

RZESZÓW. Do wypadku doszło w sobotę 11 stycznia 2020 r. około godz. 16.30 w miejscowości Wyręby.

Rzeszów

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprezentuje drużynę. Kapitana wybiorą kibice

RZESZÓW. Już w piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 w Millenium Hall odbędzie się prezentacja drużyny Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020.

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Reklama