Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego dzieła autorstwa Augustyna Inglota, mieszkańca Kielanówki.    

Szopka wykonywana jest już od ponad 20 lat. Co roku wzbogacana jest o kolejne elementy. Augustyn Inglot, twórca dzieła, stara się, aby szopka wyposażona była zarówno w stare, jak i nowe elementy.
Szopka, oprócz motywów ewangelicznych, zawiera również wiele współczesnych obiektów, w tym akcenty rzeszowskie, np. ratusz, lotnisko w Jasionce czy most Mazowieckiego.

Znajdziemy tu również sceny z życia wiejskiego: pasące się krowy, kowali, rolników pracujących w polu czy kaczki pływające w stawie.

Niezwykła szopka zajmuje całe prezbiterium oraz boczną nawę w kościele. Jest oświetlona i posiada wiele ruchomych elementów.

Szopka dostępna jest dla zwiedzających do 2 lutego: od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 - 18.00 (Msza o 17.00) oraz w niedzielę i święta w godz. 9:00 – 18:00.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Reklama