Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

Dodano:

ul. Podkarpacka / Zdjęcie ze strony www.modernizacjaroku.org.pl
ul. Podkarpacka / Zdjęcie ze strony www.modernizacjaroku.org.pl
RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”
 
Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. już od 24 lata organizuje Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Związku Powiatów Polskich i Polskiej Izby Budownictwa.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie biorą udział zarówno nowe obiekty, jak i te zmodernizowane.

Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się trzy rzeszowskie inwestycje: „Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta Rzeszowa”,  „Poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego nad zalewem rzeki Wisłok od lisiej Góry do ul. Jarowej w Rzeszowie” oraz „Rozbudowa i przebudowa zatok autobusowych na terenie miasta Rzeszowa etap I cz. III, w ramach projektu pn. „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”.
Reklama
Zwycięzców konkursu ogłoszono 23 września 2020 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Gali. Rzeszów otrzymał wyróżnienie „Modernizacja roku” w kategorii „drogi” za inwestycję pn. „Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Reklama