Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

Dodano: 24.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku – jej zwęglone ciało znaleźli policjanci. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2025 r.) w Boguchwale przy ul. Partyzantów. Około godz. 2:30 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianej altany. Już pierwsze informacje wskazywały, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Śledczy ustalili, że sprawca i ofiara znali się i tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do kłótni. 31-latek, obawiając się agresji ze strony starszego kolegi, schronił się w niezamieszkałym budynku gospodarczym, który zajmował. Z wnętrza altany wysłał do siostry wiadomości SMS, w których informował, że Łukasz R. grozi mu podpaleniem.

– Sprawca, nie mogąc sforsować drzwi, podpalił przechowywane w sąsiedniej części budynku siano, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, uniemożliwiając ofierze ucieczkę. Siostra pokrzywdzonego wraz ze znajomym, którzy przybyli na miejsce, zastali już cały budynek objęty płomieniami. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w zgliszczach zwęglone ciało mężczyzny – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski.

36-letni sprawca został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu pożaru. Był nietrzeźwy – w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

Reklama

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła postępowanie. W niedzielę odbyło się przesłuchanie podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabójstwa 31-latka.

W poniedziałek prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy zdecydował o osadzeniu 36-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwo Łukaszowi R. grozi kara co najmniej 10 lat więzienia lub dożywocie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Parkomaty przy Galerii Nowy Świat. Płatny postój powyżej 2 godzin

RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy. 

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Rzeszów

W starym bloku przy ul. Hetmańskiej dobudowano zewnętrzne windy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie dobudował sześć zewnętrznych wind do bloku przy ul. Hetmańskiej 43/1. Dzięki temu mieszkańcy tego sześciopiętrowego budynku, nie musza już chodzić na piechotę.

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Kia Sportage zasiliła flotę radiowozów rzeszowskiej policji. Pojazd wyróżnia się na tle innych samochodów nowym oznakowaniem.

Reklama