Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

Dodano: 24.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku – jej zwęglone ciało znaleźli policjanci. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2025 r.) w Boguchwale przy ul. Partyzantów. Około godz. 2:30 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianej altany. Już pierwsze informacje wskazywały, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Śledczy ustalili, że sprawca i ofiara znali się i tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do kłótni. 31-latek, obawiając się agresji ze strony starszego kolegi, schronił się w niezamieszkałym budynku gospodarczym, który zajmował. Z wnętrza altany wysłał do siostry wiadomości SMS, w których informował, że Łukasz R. grozi mu podpaleniem.

– Sprawca, nie mogąc sforsować drzwi, podpalił przechowywane w sąsiedniej części budynku siano, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, uniemożliwiając ofierze ucieczkę. Siostra pokrzywdzonego wraz ze znajomym, którzy przybyli na miejsce, zastali już cały budynek objęty płomieniami. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w zgliszczach zwęglone ciało mężczyzny – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski.

36-letni sprawca został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu pożaru. Był nietrzeźwy – w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

Reklama

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła postępowanie. W niedzielę odbyło się przesłuchanie podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabójstwa 31-latka.

W poniedziałek prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy zdecydował o osadzeniu 36-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwo Łukaszowi R. grozi kara co najmniej 10 lat więzienia lub dożywocie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Reklama