Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

Dodano: /

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” o wartości blisko 16 mln zł wykonała firma Strabag.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na razie zakończono etap pierwszy, który obejmował przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga ma 7 siedem metrów szerokości. Po obu stronach powstały chodniki zmiennej o szerokości 1,5 -2,0 m. Zadanie obejmowało również budowę trzech zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama

Wykonawca przebudował także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników ulic zostało wykonane oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome.

Poza tym wykonano kanalizację deszczową wraz z budową zbiornika retencyjnego, który jest zlokalizowany przy ul. Potokowej. Dodatkowo została również wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na dalszym odcinku ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej na ul. Potokowej.

ZDJĘCIA Z BUDOWY NOWEJ DROGI ZNAJDZIESZ W DZIALE FOTO


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Reklama