Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

Dodano: 05.06.2025 r. / Redakcja

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” o wartości blisko 16 mln zł wykonała firma Strabag.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na razie zakończono etap pierwszy, który obejmował przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga ma 7 siedem metrów szerokości. Po obu stronach powstały chodniki zmiennej o szerokości 1,5 -2,0 m. Zadanie obejmowało również budowę trzech zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama

Wykonawca przebudował także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników ulic zostało wykonane oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome.

Poza tym wykonano kanalizację deszczową wraz z budową zbiornika retencyjnego, który jest zlokalizowany przy ul. Potokowej. Dodatkowo została również wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na dalszym odcinku ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej na ul. Potokowej.

ZDJĘCIA Z BUDOWY NOWEJ DROGI ZNAJDZIESZ W DZIALE FOTO


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Reklama