Rzeszów - Niedziela, 06.07.2025
Reklama

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Małopolski skierował listy z groźbami do 10 prezydentów miast polski, oraz do byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Policjanci z Krakowa odnaleźli mężczyznę. 4 marca warszawska policja dokonała zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale z funkcjonariuszami z Komendy Głównej Policji  i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski.

Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce, m.in. do prezydenta Rzeszowa, Szczecina, Kielc, Lublina, Łodzi, Torunia, Poznania, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. List z groźbą śmierci otrzymał również były prezydent kraju, Lech Wałęsa. Według informacji podanych przez mł. insp. Sebastiana Glenia, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie, lista może nie być kompletna, gdyż nie wszystkie wysłane groźby mogły zostać doręczone do odbiorców.
Reklama
Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. 4 marca br. rano,  stołeczni policjanci zatrzymali  28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w policyjnym areszcie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Rzeszów

W Rzeszowie uhonorowano najlepszych sportowców Podkarpacia

RZESZÓW. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Rzeszów

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

RZESZÓW. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Rzeszów

Znamy termin meczu Asseco Resovii Rzeszów o 7. miejsce PlusLigi

RZESZÓW. Rywalizację rozpocznie się w hali Podpromie, w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20:30.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

RZESZÓW. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji.

Reklama