Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

Dodano: 06.03.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Małopolski skierował listy z groźbami do 10 prezydentów miast polski, oraz do byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Policjanci z Krakowa odnaleźli mężczyznę. 4 marca warszawska policja dokonała zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale z funkcjonariuszami z Komendy Głównej Policji  i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski.

Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce, m.in. do prezydenta Rzeszowa, Szczecina, Kielc, Lublina, Łodzi, Torunia, Poznania, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. List z groźbą śmierci otrzymał również były prezydent kraju, Lech Wałęsa. Według informacji podanych przez mł. insp. Sebastiana Glenia, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie, lista może nie być kompletna, gdyż nie wszystkie wysłane groźby mogły zostać doręczone do odbiorców.
Reklama
Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. 4 marca br. rano,  stołeczni policjanci zatrzymali  28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w policyjnym areszcie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Reklama