Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak. Jego kadencja potrwa 3 lata. Michał Tabisz został wiceprezesem zarządu.

Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2019 r. przyjęła uchwały powołujące na wspólną 3-letnią kadencję Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w następującym składzie: Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu oraz Michał Tabisz – Wiceprezes Zarządu.

Nowo powołani członkowie Zarządu Spółki obejmą funkcje z dniem 22 czerwca br. Nowy prezes jest prawnikiem. Od listopada 2015 r. pełnił  funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Odpowiadał między innymi za realizację programów:  Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia  oraz międzynarodowych programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu  Rady Ministrów.
Reklama
W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20.

Ukończył studia magisterskie prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Reklama