Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie będą realizowane kursy „s”, nie kupisz biletu u kierowcy, część POP’ów będzie zamknięta, częstotliwość dezynfekcji autobusów będzie zwiększona.

Jak informowaliśmy już wcześniej do 25 marca autobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze w okresie ferii i wakacji szkolnych (nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s – kursuje w dni nauki szkolnej)”. Dotyczy to również zmienianych z dniem 16 marca br. rozkładów jazdy linii 0A, 0B, 18 i 19. Ponadto zawiesza się planowane od dnia 16 marca br. przywrócenie kursowania autobusu linii nr 50.

Ponadto od 16 marca do odwołania, wstrzymana zostanie sprzedaż biletów u kierowców. Bilety będzie można nabyć za pomocą aplikacji mobilnych (GoPay, moBilet, SkyCash, MPay),  on-line ( zbiletem.pl, ebilet.erzeszow.pl ), w biletomatach stacjonarnych i mobilnych oraz w Punkcie Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli 20.

Odwołano również dyżur osobisty kierownictwa w sprawie odwołań/reklamacji od wystawionych wezwań do zapłaty opłaty dodatkowej, który miał odbyć się w dniu 16 marca br. Wszystkie sprawy związane z obsługą w sprawach reklamacyjnych i windykacyjnych można zgłaszać drogą telefoniczną lub mailową: windykacja@ztm.erzeszow.pl, tel. 17 86 60 359, biletomaty@ztm.erzeszow.pl, tel: 17 86 60 333.
Reklama
Podczas kontroli biletów obowiązywać będą zaświadczenia dla osób bezrobotnych upoważniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską wydane od dnia 10 lutego br. Powyższe zaświadczenia będą respektowane  do dnia 30 kwietnia br. Oznacza to, że w przypadku gdy bezrobotny posiada ww. zaświadczenie z datą wystawienia po 10 lutego br. – może on na jego podstawie podróżować komunikacją miejską aż do dnia 30 kwietnia br., nie ma konieczności wydawania dla niego nowego zaświadczenia.

Autobusy komunikacji miejskiej będą częściej dezynfekowane i czyszczone, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc takich jak: biletomat, kasowniki, poręcze oraz uchwyty. Drzwi do autobusu będą otwierane wyłącznie prze kierowcę. Funkcja tzw. „ciepłego guzika” zostanie wyłączona.

ZTM prosi również aby wszelkie sprawy załatwiać za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie lub e-mailowo.
 
Punkty Obsługi Podróżnego nieczynne

Od 16.03.2020 r. Punkty Obsługi Podróżnego w Rzeszowie przy ul. Targowej 1 oraz ul. Grottgera 22, a także te mieszczące się w Galerii Nowy Świat oraz w CH Plaza będą nieczynne do odwołania.
Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli 20 od dnia 16.03.2020 r. będzie czynny pon. – pt. w godz. 9:00-17:00.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Reklama